Heats (Declared Winners) MENS OPEN 100m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | James WARWICK | (83) | Tayside | 54.82 |
2. | Ewan PORTEOUS | (84) | Co Aberdeen | 54.83 |
3. | John OWEN | (83) | Heart Of Mid | 56.07 |
4. | Alasdair FRONDIGOUN | (84) | South Lanark | 56.47 |
5. | Paul CARRUTH | (83) | Co Glasgow | 57.68 |
6. | Richard FRASER | (84) | Ren 96 | 59.42 |
Heats (Declared Winners) MENS OPEN 100m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Kris GILCHRIST | (83) | Heart Of Mid | 1:08.03 |
2. | Matthew TRODDEN | (84) | Tayside | 1:08.35 |
3. | Ross MARTIN | (82) | South Lanark | 1:09.50 |
4. | Michael KANE | (82) | Co Glasgow | 1:10.07 |
5. | Philip LLOYD | (86) | Co Aberdeen | 1:12.06 |
6. | Michael GILLESPIE | (84) | Ren 96 | 1:17.92 |
Heats (Declared Winners) MENS OPEN 100m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Bobby SCOTT | (85) | Tayside | 1:01.74 |
2. | Gregor McMILLAN | (86) | Co Aberdeen | 1:02.03 |
3. | Douglas FLOCKHART | (83) | Heart Of Mid | 1:02.45 |
4. | Ally FRONDIGOUN | (84) | South Lanark | 1:03.42 |
5. | Adam FULTON | (85) | Ren 96 | 1:03.52 |
6. | Andrew McKIE | (85) | Co Glasgow | 1:04.23 |
Heats (Declared Winners) MENS OPEN 100m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Gregor TAIT | (79) | Heart Of Mid | 57.67 |
2. | Scott HOUSTON | (87) | Ren 96 | 1:01.93 |
3. | Robert LANG | (84) | Co Aberdeen | 1:03.89 |
4. | Christopher BRANNAN | (84) | Co Glasgow | 1:04.46 |
5. | Alistair CARDINO | (86) | Tayside | 1:08.33 |
6. | Robb MAYOR | (83) | South Lanark | 1:08.80 |
Heats (Declared Winners) MENS 200 Metres INDIVIDUAL MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Gregor TAIT | (79) | Heart Of Mid | 2:05.43 |
2. | Christopher WHITCOMBE | (83) | Co Aberdeen | 2:15.39 |
3. | Christopher BRANNAN | (84) | Co Glasgow | 2:18.57 |
4. | Graeme GOWANS | (85) | Tayside | 2:19.75 |
| Derek McGOWN | (84) | South Lanark | DIS SA 3L. |
| Scott HOUSTON | (87) | Ren 96 | DIS T 4L. |
Heats (Declared Winners) MENS OPEN 6x50m. FREESTYLE TEAM
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | City of Aberdeen | | Co Aberdeen | 2:34.19 |
2. | Heart of Midlothian | | Heart Of Mid | 2:35.04 |
3. | Tayside | | Tayside | 2:37.48 |
4. | City of Glasgow | | Co Glasgow | 2:37.78 |
5. | South Lanarkshire | | South Lanark | 2:38.79 |
6. | REN 96 Swim Team | | Ren 96 | 2:42.95 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12/UN 4x50m. FREESTYLE TEAM
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Tayside | | Tayside | 2:06.14 |
2. | City of Glasgow | | Co Glasgow | 2:07.87 |
3. | REN 96 Swim Team | | Ren 96 | 2:08.25 |
4. | South Lanarkshire | | South Lanark | 2:09.08 |
5. | City of Aberdeen | | Co Aberdeen | 2:12.71 |
6. | Heart of Midlothian | | Heart Of Mid | 2:34.72 |
Heats (Declared Winners) BOYS 16/UN 4x50m. FREESTYLE TEAM
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | City of Aberdeen | | Co Aberdeen | 1:45.17 |
2. | Tayside | | Tayside | 1:47.30 |
3. | REN 96 Swim Team | | Ren 96 | 1:50.42 |
4. | City of Glasgow | | Co Glasgow | 1:50.60 |
5. | Heart of Midlothian | | Heart Of Mid | 1:56.57 |
6. | South Lanarkshire | | South Lanark | 2:01.07 |
Heats (Declared Winners) BOYS 14/UN 4x50m. FREESTYLE TEAM
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | City of Aberdeen | | Co Aberdeen | 1:52.52 |
2. | REN 96 Swim Team | | Ren 96 | 1:58.22 |
3. | Tayside | | Tayside | 2:01.99 |
4. | South Lanarkshire | | South Lanark | 2:02.36 |
5. | City of Glasgow | | Co Glasgow | 2:02.68 |
6. | Heart of Midlothian | | Heart Of Mid | 2:11.77 |
Heats (Declared Winners) BOYS 14/UN 4x50m. MEDLEY TEAM
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | City of Aberdeen | | Co Aberdeen | 2:06.54 |
2. | REN 96 Swim Team | | Ren 96 | 2:13.97 |
3. | City of Glasgow | | Co Glasgow | 2:16.47 |
4. | South Lanarkshire | | South Lanark | 2:17.22 |
5. | Tayside | | Tayside | 2:20.85 |
6. | Heart of Midlothian | | Heart Of Mid | 2:27.88 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12/UN 4x50m. MEDLEY TEAM
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | City of Aberdeen | | Co Aberdeen | 2:28.77 |
2. | REN 96 Swim Team | | Ren 96 | 2:29.12 |
3. | Tayside | | Tayside | 2:29.57 |
4. | City of Glasgow | | Co Glasgow | 2:31.29 |
5. | South Lanarkshire | | South Lanark | 2:32.96 |
6. | Heart of Midlothian | | Heart Of Mid | 2:59.18 |
Heats (Declared Winners) BOYS 16/UN 4x50m. MEDLEY TEAM
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | City of Aberdeen | | Co Aberdeen | 1:58.83 |
2. | Tayside | | Tayside | 2:01.84 |
3. | REN 96 Swim Team | | Ren 96 | 2:02.11 |
4. | City of Glasgow | | Co Glasgow | 2:04.45 |
5. | Heart of Midlothian | | Heart Of Mid | 2:16.44 |
6. | South Lanarkshire | | South Lanark | 2:17.88 |
Heats (Declared Winners) MENS OPEN 4x50m. MEDLEY TEAM
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Heart of Midlothian | | Heart Of Mid | 1:52.43 |
2. | City of Aberdeen | | Co Aberdeen | 1:54.55 |
3. | Tayside | | Tayside | 1:54.96 |
4. | South Lanarkshire | | South Lanark | 1:55.51 |
5. | City of Glasgow | | Co Glasgow | 1:55.70 |
6. | REN 96 Swim Team | | Ren 96 | 2:01.09 |
Heats (Declared Winners) WOMENS OPEN 100m. FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jenni KILGALLON | (86) | Tayside | 1:00.79 |
2. | Holly NICHOLSON | (85) | Heart Of Mid | 1:00.84 |
3. | Gemma SUTHERLAND | (87) | Co Aberdeen | 1:01.06 |
4. | Louise COULL | (84) | Ren 96 | 1:02.01 |
5. | Hannah DEWAR | (86) | Co Glasgow | 1:03.40 |
6. | Lauren McVIE | (86) | South Lanark | 1:05.15 |
Heats (Declared Winners) WOMENS OPEN 100m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Kirsty BALFOUR | (84) | Heart Of Mid | 1:12.39 |
2. | Louise BLOOMER | (85) | Co Glasgow | 1:18.63 |
3. | Lucinda LOW | (86) | Co Aberdeen | 1:19.92 |
4. | Sarah CAMPBELL | (86) | South Lanark | 1:22.23 |
5. | Lynsey MEACHER | (87) | Tayside | 1:22.61 |
6. | Laura McGARVEY | (85) | Ren 96 | 1:22.93 |
Heats (Declared Winners) WOMENS OPEN 100m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Siobhan EDGAR | (80) | Heart Of Mid | 1:05.88 |
2. | Jennifer CLAYTON | (82) | Co Glasgow | 1:06.78 |
3. | Karen RIGBY | (84) | Tayside | 1:07.98 |
4. | Claire McGARVEY | (84) | Ren 96 | 1:08.39 |
5. | Gillian ROBB | (86) | Co Aberdeen | 1:10.44 |
6. | Vikki SMITH | (86) | South Lanark | 1:12.24 |
Heats (Declared Winners) WOMENS OPEN 100m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Louise COULL | (84) | Ren 96 | 1:05.40 |
2. | Gemma SUTHERLAND | (87) | Co Aberdeen | 1:07.17 |
3. | Holly NICHOLSON | (85) | Heart Of Mid | 1:08.31 |
4. | Holly FOX | (84) | Co Glasgow | 1:08.72 |
5. | Ashley GILCHRIST | (84) | Tayside | 1:13.38 |
6. | Lauren McVIE | (86) | South Lanark | 1:14.64 |
Heats (Declared Winners) WOMENS 200 Metres INDIVIDUAL MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Holly FOX | (84) | Co Glasgow | 2:22.83 |
2. | Kirsty ORR | (82) | Heart Of Mid | 2:26.70 |
3. | Laura McGARVEY | (85) | Ren 96 | 2:27.79 |
4. | Gillian ROBB | (86) | Co Aberdeen | 2:30.23 |
5. | Karen RIGBY | (84) | Tayside | 2:30.56 |
6. | Lauren McVIE | (86) | South Lanark | 2:38.18 |
Heats (Declared Winners) WOMENS OPEN 6x50m. FREESTYLE TEAM
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | REN 96 Swim Team | | Ren 96 | 2:52.31 |
2. | City of Glasgow | | Co Glasgow | 2:54.59 |
3. | Heart of Midlothian | | Heart Of Mid | 2:55.23 |
4. | Tayside | | Tayside | 2:55.90 |
5. | City Of Aberdeen | | Co Aberdeen | 2:57.72 |
6. | South Lanarkshire | | South Lanark | 3:06.93 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 12/UN 4x50m. FREESTYLE TEAM
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Tayside | | Tayside | 2:05.47 |
2. | City of Glasgow | | Co Glasgow | 2:07.34 |
3. | REN 96 Swim Team | | Ren 96 | 2:14.53 |
4. | City Of Aberdeen | | Co Aberdeen | 2:16.40 |
5. | South Lanarkshire | | South Lanark | 2:21.29 |
6. | Heart of Midlothian | | Heart Of Mid | 2:22.99 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 16/UN 4x50m. FREESTYLE TEAM
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Tayside | | Tayside | 1:55.02 |
2. | City of Glasgow | | Co Glasgow | 1:57.29 |
3. | South Lanarkshire | | South Lanark | 2:00.25 |
4. | REN 96 Swim Team | | Ren 96 | 2:01.45 |
5. | Heart of Midlothian | | Heart Of Mid | 2:05.71 |
| City Of Aberdeen | | Co Aberdeen | DIS ST |
Heats (Declared Winners) GIRLS 14/UN 4x50m. FREESTYLE TEAM
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | REN 96 Swim Team | | Ren 96 | 2:01.23 |
2. | Tayside | | Tayside | 2:02.90 |
3. | City Of Aberdeen | | Co Aberdeen | 2:04.52 |
4. | City of Glasgow | | Co Glasgow | 2:04.84 |
5. | Heart of Midlothian | | Heart Of Mid | 2:06.29 |
6. | South Lanarkshire | | South Lanark | 2:09.25 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 14/UN 4x50m. MEDLEY TEAM
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | REN 96 Swim Team | | Ren 96 | 2:12.31 |
2. | City Of Aberdeen | | Co Aberdeen | 2:14.76 |
3. | Heart of Midlothian | | Heart Of Mid | 2:15.48 |
4. | Tayside | | Tayside | 2:17.41 |
5. | City of Glasgow | | Co Glasgow | 2:18.65 |
6. | South Lanarkshire | | South Lanark | 2:28.07 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 12/UN 4x50m. MEDLEY TEAM
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | City of Glasgow | | Co Glasgow | 2:20.64 |
2. | Tayside | | Tayside | 2:26.78 |
3. | REN 96 Swim Team | | Ren 96 | 2:33.74 |
4. | City Of Aberdeen | | Co Aberdeen | 2:36.22 |
5. | Heart of Midlothian | | Heart Of Mid | 2:43.32 |
6. | South Lanarkshire | | South Lanark | 2:44.21 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 16/UN 4x50m. MEDLEY TEAM
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | City Of Aberdeen | | Co Aberdeen | 2:10.89 |
2. | Tayside | | Tayside | 2:12.74 |
3. | REN 96 Swim Team | | Ren 96 | 2:13.73 |
4. | South Lanarkshire | | South Lanark | 2:13.93 |
5. | City of Glasgow | | Co Glasgow | 2:13.96 |
6. | Heart of Midlothian | | Heart Of Mid | 2:17.58 |
Heats (Declared Winners) WOMENS OPEN 4x50m. MEDLEY TEAM
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Heart of Midlothian | | Heart Of Mid | 2:05.14 |
2. | REN 96 Swim Team | | Ren 96 | 2:06.07 |
3. | City Of Aberdeen | | Co Aberdeen | 2:08.36 |
4. | Tayside | | Tayside | 2:10.07 |
5. | City of Glasgow | | Co Glasgow | 2:10.12 |
6. | South Lanarkshire | | South Lanark | 2:18.54 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12 YEARS/UNDER 50m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Craig BARBER | (90) | Ren 96 | 31.09 |
2. | Jordan CHRISTIE | (90) | Tayside | 31.57 |
3. | Daniel BURNS | (90) | Co Glasgow | 31.66 |
4. | Niall WOODLEY | (90) | South Lanark | 31.73 |
5. | James MACFARLANE | (91) | Co Aberdeen | 32.38 |
6. | Alexander BICHENER | (90) | Heart Of Mid | 37.27 |
Heats (Declared Winners) BOYS 16 YEARS/UNDER 100m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Byron PACE | (87) | Tayside | 57.97 |
2. | Ross BURGESS | (86) | South Lanark | 58.54 |
3. | Iain TOUGH | (87) | Co Aberdeen | 58.76 |
4. | Sam KEDDIE | (86) | Heart Of Mid | 1:00.26 |
5. | Barry ANDREWS | (87) | Co Glasgow | 1:01.13 |
6. | Scott HOUSTON | (87) | Ren 96 | 1:01.94 |
Heats (Declared Winners) BOYS 14 YEARS/UNDER 100m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Robbie RENWICK | (88) | Co Aberdeen | 1:00.72 |
2. | Michael JAMIESON | (88) | Co Glasgow | 1:03.66 |
3. | Stuart HOUSTON | (89) | Ren 96 | 1:04.04 |
4. | Ian PALMER | (88) | Tayside | 1:05.14 |
5. | Ramsay MACMAHON | (88) | Heart Of Mid | 1:07.04 |
| Graham KERR | (88) | South Lanark | DIS ST |
Heats (Declared Winners) BOYS 12yrs/UNDER 50m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Patrick TEVENAN | (90) | Ren 96 | 40.97 |
2. | Daniel BURNS | (90) | Co Glasgow | 41.55 |
3. | Paul BOEF | (90) | Co Aberdeen | 42.97 |
4. | Scott WIDDOWSON | (90) | South Lanark | 43.63 |
5. | Greig WILKINSON | (90) | Tayside | 44.37 |
6. | Scott DUGUID | (91) | Heart Of Mid | 47.99 |
Heats (Declared Winners) BOYS 14yrs/UNDER 100m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ian MURRAY | (88) | South Lanark | 1:20.28 |
2. | Adrian O'NEILL | (89) | Co Aberdeen | 1:20.61 |
3. | Ramsay MACMAHON | (88) | Heart Of Mid | 1:21.03 |
4. | Michael JAMIESON | (88) | Co Glasgow | 1:22.79 |
5. | Alexander GORRIE | (88) | Ren 96 | 1:25.83 |
6. | Scott GRAHAM | (89) | Tayside | 1:26.34 |
Heats (Declared Winners) BOYS 16yrs/UNDER 100m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Scott PORTEOUS | (86) | Co Aberdeen | 1:12.24 |
2. | Byron PACE | (87) | Tayside | 1:14.84 |
3. | Stuart McDOUGALL | (87) | Ren 96 | 1:17.29 |
4. | Adam CARPENTER | (86) | Co Glasgow | 1:17.82 |
5. | Andrew MAYOR | (86) | South Lanark | 1:21.74 |
6. | Grant ALLEN | (86) | Heart Of Mid | 1:23.25 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12 YEARS/UNDER 50m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Craig BARBER | (90) | Ren 96 | 34.99 |
2. | Darryl PACE | (90) | Tayside | 35.52 |
3. | Callum LANG | (90) | South Lanark | 37.23 |
4. | Paul BOEF | (90) | Co Aberdeen | 38.20 |
5. | Ross TAYLOR | (91) | Co Glasgow | 38.63 |
6. | Scott DUGUID | (91) | Heart Of Mid | 43.57 |
Heats (Declared Winners) BOYS 16 YEARS/UNDER 100m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Charles MILLS | (87) | Co Glasgow | 1:01.99 |
2. | Gregor McMILLAN | (86) | Co Aberdeen | 1:02.24 |
3. | Euan McMILLAN | (87) | Ren 96 | 1:06.18 |
4. | Sam KEDDIE | (86) | Heart Of Mid | 1:08.62 |
5. | Bruce BURNETT | (86) | Tayside | 1:09.14 |
6. | Ross BURGESS | (86) | South Lanark | 1:14.23 |
Heats (Declared Winners) BOYS 14 YEARS/UNDER 100m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Stuart HOUSTON | (89) | Ren 96 | 1:07.83 |
2. | Tom LINDSAY | (88) | Co Aberdeen | 1:08.94 |
3. | Alisdair REID | (89) | Co Glasgow | 1:10.41 |
4. | Graham KERR | (88) | South Lanark | 1:20.09 |
5. | Sean RIVERS | (89) | Tayside | 1:22.19 |
6. | David BONTHRONE | (89) | Heart Of Mid | 1:26.25 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12 YEARS/UNDER 50m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Patrick TEVENAN | (90) | Ren 96 | 35.81 |
2. | Scott KENNEDY | (90) | Co Aberdeen | 37.05 |
3. | Craig WORKMAN | (90) | Co Glasgow | 37.40 |
4. | Jordan CHRISTIE | (90) | Tayside | 37.76 |
5. | Fraser SMITH | (90) | South Lanark | 38.57 |
6. | Michael TANSINI | (91) | Heart Of Mid | 43.14 |
Heats (Declared Winners) BOYS 16 YEARS/UNDER 100m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Charles MILLS | (87) | Co Glasgow | 1:05.23 |
2. | Iain TOUGH | (87) | Co Aberdeen | 1:06.32 |
3. | Euan MCMILLAN | (87) | Ren 96 | 1:08.76 |
4. | Alistair CARDNO | (86) | Tayside | 1:09.02 |
5. | Alan PATE | (87) | Heart Of Mid | 1:12.58 |
6. | David ERRINGTON | (88) | South Lanark | 1:21.35 |
Heats (Declared Winners) BOYS 14 YEARS/UNDER 100m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Alexander GORRIE | (88) | Ren 96 | 1:10.38 |
2. | Tom LINDSAY | (88) | Co Aberdeen | 1:11.97 |
3. | Ian PALMER | (88) | Tayside | 1:14.39 |
4. | Mark POLLAND | (89) | Co Glasgow | 1:15.50 |
5. | Ian MURRAY | (88) | South Lanark | 1:20.02 |
6. | Jamie BURNS | (89) | Heart Of Mid | 1:30.78 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 12 YEARS/UNDER 50m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Chantal CARR | (90) | Co Glasgow | 31.26 |
2. | Carrie SIMPSON | (90) | Tayside | 31.50 |
3. | Daniela MAZZONI | (90) | Ren 96 | 32.19 |
4. | Kerry HARRIS | (91) | Co Aberdeen | 32.60 |
5. | Morven STRACHAN | (90) | Heart Of Mid | 33.02 |
6. | Ailie FREEL | (90) | South Lanark | 34.25 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 16 YEARS/UNDER 100m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Mairi STEWART | (87) | Tayside | 1:02.36 |
2. | Katy TAYLOR | (87) | Co Glasgow | 1:02.82 |
3. | Kirsten RENWICK | (87) | Co Aberdeen | 1:02.85 |
4. | Anne McGAVIGAN | (87) | Ren 96 | 1:04.11 |
5. | Collette GARSIDE | (87) | South Lanark | 1:05.12 |
6. | Hannah RUTHERFORD | (87) | Heart Of Mid | 1:06.20 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 14 YEARS/UNDER 100m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Lorna SMITH | (88) | Ren 96 | 1:02.52 |
2. | Briony FOX | (88) | Co Glasgow | 1:02.57 |
3. | Carly STUBBS | (88) | Tayside | 1:05.42 |
4. | Deborah MOORE | (88) | Co Aberdeen | 1:06.07 |
5. | Stephanie CAMERON | (88) | South Lanark | 1:09.97 |
| Caroline EMSLIE | (88) | Heart Of Mid | DIS ST |
Heats (Declared Winners) GIRLS 12yrs/UNDER 50m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rebecca HILLIS | (90) | Ren 96 | 39.38 |
2. | Aileen STIRLING | (90) | Co Glasgow | 41.42 |
3. | Marlies NICHOLLS | (90) | Tayside | 42.75 |
4. | Laura BARRIE | (90) | Co Aberdeen | 44.56 |
5. | Faye SMART | (90) | South Lanark | 46.04 |
6. | Nicole WILSON | (91) | Heart Of Mid | 49.22 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 14yrs/UNDER 100m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Julie WILLIAMS | (88) | Ren 96 | 1:17.90 |
2. | Charlotte RIGDEN | (88) | Co Aberdeen | 1:22.83 |
3. | Shonna BOOTH | (89) | Tayside | 1:24.34 |
4. | Vivienne FLEMING | (88) | Heart Of Mid | 1:24.62 |
5. | Lianne WOODLEY | (88) | South Lanark | 1:27.37 |
6. | Alison O'PREY | (88) | Co Glasgow | 1:30.41 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 16yrs/UNDER 100m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Julie WILLIAMS | (86) | Ren 96 | 1:18.76 |
2. | Siobhan McMAHON | (87) | Co Aberdeen | 1:19.68 |
3. | Sarah CAMPBELL | (86) | South Lanark | 1:22.74 |
4. | Vivienne FLEMING | (88) | Heart Of Mid | 1:23.32 |
5. | Ashleigh ARMSTRONG | (86) | Co Glasgow | 1:24.23 |
| Lyndsey MEACHER | (87) | Tayside | DIS T 1L. |
Heats (Declared Winners) GIRLS 12 YEARS/UNDER 50m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Chantal CARR | (90) | Co Glasgow | 33.91 |
2. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 34.46 |
3. | Shaunni HENDERSON | (90) | Tayside | 35.64 |
4. | Morven STRACHAN | (90) | Heart Of Mid | 36.45 |
5. | Gayle BIGGART | (90) | Ren 96 | 38.29 |
6. | Faye SMART | (90) | South Lanark | 42.51 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 16 YEARS/UNDER 100m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Katy TAYLOR | (87) | Co Glasgow | 1:07.98 |
2. | Jenni KILGALLON | (86) | Tayside | 1:08.37 |
3. | Vikki SMITH | (86) | South Lanark | 1:12.00 |
4. | Louise PATE | (88) | Heart Of Mid | 1:12.02 |
5. | Rebecca WILL | (87) | Co Aberdeen | 1:17.83 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 14 YEARS/UNDER 100m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Briony FOX | (88) | Co Glasgow | 1:09.44 |
2. | Louise PATE | (88) | Heart Of Mid | 1:12.31 |
3. | Jennifer McMILLAN | (88) | Ren 96 | 1:13.36 |
4. | Kim MOWATT | (88) | Tayside | 1:15.58 |
5. | Natalie FYVIE | (89) | Co Aberdeen | 1:16.02 |
6. | Catriona McNAB | (89) | South Lanark | 1:24.18 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 12 YEARS/UNDER 50m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ashley WILLIAMSON | (90) | Tayside | 34.52 |
2. | Aileen STIRLING | (90) | Co Glasgow | 34.91 |
3. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 37.52 |
4. | Daniela MAZZONI | (90) | Ren 96 | 38.78 |
5. | Nicole WILSON | (91) | Heart Of Mid | 40.56 |
6. | Mhari BRYCE | (90) | South Lanark | 41.12 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 16yrs/UNDER 100m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rebecca WILL | (87) | Co Aberdeen | 1:08.82 |
2. | Lynsey MEACHER | (87) | Tayside | 1:09.76 |
3. | Anne McGAVIGAN | (87) | Ren 96 | 1:10.05 |
4. | Hannah RUTHERFORD | (87) | Heart Of Mid | 1:12.32 |
5. | Katy FINNEGAN | (86) | Co Glasgow | 1:12.84 |
6. | Lauren McVIE | (86) | South Lanark | 1:14.67 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 14yrs/UNDER 100m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Lorna SMITH | (88) | Ren 96 | 1:10.45 |
2. | Suzanne ROBERTSON | (88) | Co Glasgow | 1:12.90 |
3. | Jade GILRUTH | (88) | Tayside | 1:14.93 |
4. | Deborah MOORE | (88) | Co Aberdeen | 1:16.75 |
5. | Caroline EMSLIE | (88) | Heart Of Mid | 1:17.48 |
6. | Lianne WOODLEY | (88) | South Lanark | 1:21.25 |
Scottish Swim Meet Results Service