Event 403 Mens 200 Metre Freestyle

PosNameAgeClubTimeSplits
1Joshua Walsh 22UniOfStirl 1:53.25 26.13 54.17 1:23.02 1:53.25
2Jak Scott 22UniOfStirl 1:53.90 25.32 53.23 1:23.03 1:53.90
3Stephen Milne 19Perth City 1:54.53 26.65 55.90 1:25.50 1:54.53
4Matthew Parks 20Edinburgh Un 1:54.61 26.13 54.90 1:24.67 1:54.61
5Cameron Smith 21Edinburgh Un 1:55.06 26.86 55.73 1:25.25 1:55.06
6Mark Szaranek 18Carnegie 1:55.62 26.84 55.94 1:25.81 1:55.62
7Jack Thorpe 19Edinburgh Un 1:56.23 25.48 53.58 1:24.20 1:56.23
8Adam Hollows 17Derwentside 1:56.98 27.34 57.15 1:26.74 1:56.98
9Suleman Butt 16Aberdeen 1:57.03 26.89 56.70 1:27.28 1:57.03
10Angus Barr 15South Lanark 1:58.44 27.16 56.98 1:27.70 1:58.44
11Stuart McIntosh 20Coast 1:58.52 26.71 56.51 1:26.95 1:58.52
12Sean Campsie 19Warrender 1:58.85 27.79 57.67 1:28.02 1:58.85
13Craig McLean 15Carnegie 1:59.33 27.35 57.31 1:28.02 1:59.33
14Ross Glegg * 21Scarborough 1:59.58 26.83 56.60 1:27.59 1:59.58
15Callum Baxter 19NorthLanark 1:59.80 28.10 58.23 1:29.08 1:59.80
16Euan Murgatroyd 16Dumfries 1:59.85 28.01 57.65 1:28.26 1:59.85
17Felix Gifford 19Coast 1:59.88 28.00 58.98 1:29.89 1:59.88
18Ian Porteous 23Co Glasgow 2:00.19 28.48 59.05 1:30.50 2:00.19
19Callum MacGregor 20Co Glasgow 2:00.33 28.09 58.83 1:30.50 2:00.33
20Joe Steel 17South Aberde 2:00.52 27.89 58.39 1:29.66 2:00.52
21Dale Welstead 18Warrender 2:00.57 28.10 58.78 1:29.94 2:00.57
22Stu Clarke 29Bishop Stort 2:00.68 28.04 58.27 1:29.38 2:00.68
23Ross Gale 16Ren 96 2:01.01 28.24 58.97 1:30.02 2:01.01
24Johnstone Shearer 21Co Glasgow 2:01.05 28.25 58.80 1:30.70 2:01.05
25Donnie Price 17South Main 2:01.31 28.15 58.87 1:30.03 2:01.31
26Chris Lowther 18Dumfries 2:01.35 28.32 58.65 1:29.98 2:01.35
27Alastair Miley 19Garioch 2:01.57 29.23 1:00.95 1:31.34 2:01.57
28Ross Hughes 15N Ayrshire 2:01.64 28.19 59.09 1:30.37 2:01.64
29David MacGregor 15Dumfries 2:01.68 28.23 58.79 1:30.36 2:01.68
30Daniel Lim 17Warrender 2:01.84 28.32 59.39 1:31.01 2:01.84
31Angus Waugh 16Co Newcastle 2:02.29 27.83 58.54 1:30.45 2:02.29
32Ewan Govan 19Milngavie &b 2:02.36 27.73 58.01 1:29.83 2:02.36
33Jack McComish 18South Lanark 2:02.50 27.57 57.76 1:29.44 2:02.50
34Scott Macarthur 17Stirling 2:02.56 28.40 59.94 1:31.21 2:02.56
35Ruairi Kirkwood 16Co Glasgow 2:03.27 27.82 59.80 1:32.53 2:03.27
36Will Suayngam 19East Lothian 2:03.61 28.23 59.78 1:31.38 2:03.61
37Callum Chapple 17Winsford 2:03.85 28.56 59.93 1:31.90 2:03.85
38Daniel McGregor 16Warrender 2:04.91 28.88 1:00.48 1:32.45 2:04.91
39Cameron Park 16South Lanark 2:05.25 28.18 59.13 1:30.81 2:05.25
40Ross Macdonald 18Ren 96 2:05.27 28.90 1:00.43 1:32.30 2:05.27
41Ross Woolley 21Warrender 2:05.54 28.37 1:00.58 1:32.80 2:05.54
42Graeme Hunter 24Perth City 2:05.82 28.48 1:00.31 1:32.96 2:05.82
43James Black 17Warrender 2:05.89 28.51 1:00.07 1:32.48 2:05.89
44Callum Lawrie 15F.I.R.S.T. 2:06.97 29.14 1:01.35 1:34.25 2:06.97
--Duncan Scott 16F.I.R.S.T. NS
--Gregor Birrell 19F.I.R.S.T. NS
--Robbie Renwick 25Co Glasgow NS
--Jamie McKinley 20Co Glasgow NS
--Jordan Hughes 17N Ayrshire NS
--Connor Smith 18Co Derby NS
Top